Jesteś tutaj

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 16.04.2017 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ŻYCZENIA

Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu wielką nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o triumfie życia nad siłami ciemności i śmiercią . Świętujmy z radością. Dążmy do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Siostry i Bracia parafialnej rodziny Św. Andrzeja Apostoła, oraz wszyscy przeżywający, w wielki dzień Zmartwychwstania Pańskiego, Najświętszą Ofiarę-Trwajcie, Najdrożsi, w tej wierze. Wnikajcie coraz głębiej w ogrom miłości Boga do człowieka i nigdy nie zejdźcie z Chrystusowej drogi, gdyż tylko ona prowadzi do właściwego celu. Niech zawsze rodzi się pokój w sercu każdego z Was, niech rozwija się wielka nadzieja na przemianę życia osobistego, rodzinnego i środowiska pracy.

________________________________________
1.Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej. Nawiedzajmy groby najbliższych i błagajmy dla nich o pełne szczęście w niebie. Kto nie zdążył przyjąć Sakramentu pojednania w Wielkim Poście, niech to uczyni w trwającym czasie wielkanocnym.

2.Wyrażam serdeczne podziękowanie Kapłanom, moim najbliższym współpracownikom, za ich gorliwość w pracy duszpasterskiej, zwłaszcza w tym ostatnim okresie. Wspólnie zaś wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom współpracującym z nami: Siostrom Zakonnym, alumnom, katechetom, służbie liturgicznej, wszystkim pracownikom świeckim zatrudnionym przy bazylice, Chórowi Parafialnemu; dzieciom, młodzieży, oraz dorosłym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Świętych Dni Paschalnych. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, zarówno z Olkusza jak i z Żurady, za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej. Jesteśmy wdzięczni asyście dzieci, Pań i Panów, wszystkim pocztom sztandarowym. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Panu Stanisławowi Łydce z Olewina za wykonanie z pszczelego wosku i przekazanie dla bazyliki okazałego, pięknego paschału.

Gorąco dziękujemy Siostrze Irenie , siostrom i tym , którzy pomagali pięknie przygotować Ołtarz Ciemnicy i Pańskiego Grobu. „Bóg zapłać” za przyniesione kwiaty i za ofiary złożone na zakupienie kwiatów. Jesteśmy wdzięczni Zespołowi Caritas na czele z siostrą Ireną za wszelką troskę o potrzebujących pomocy, za opiekę nad chorymi. Wyrażamy także wdzięczność wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne na te cele, za dar żywności oraz za inne dary. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na tacę i te na konto składane na potrzeby parafii i Kościoła Powszechnego.
Nowy budynek parafialny jest już prawie wykończony- największym teraz dla nas wysiłkiem finansowym jest konserwacja naszych historycznych organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego.

3. W dniu jutrzejszym ofiary składane na tacę, zgodnie z wieloletnią tradycją, przeznaczymy na uczelnie katolickie.

4.W dniu 23 kwietnia będzie wyjazd autokarem - na Święto Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy Hotelu „Victoria”.

5.Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza na III Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej- Olkusz 2017. Odbędzie się on w dniach -21, 23, 28 kwietnia. Pełny program na plakatach w gablocie. Dwa koncerty odbędą się w naszej bazylice 23 kwietnia o godz. 18.00 i 28 kwietnia o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy.