Jesteś tutaj

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

V Niedziela Wielkiego Postu -2.04. 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest V Niedziela Wielkiego Postu .W naszej Parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witam rekolekcjonistę o. Krzysztofa Ziętkowskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania. Dzisiaj, 02 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy już prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach Świętych odprawianych o godzinie : 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 19.30. W środę i czwartek od godziny 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 19.00 będzie spowiedź rekolekcyjna. Msza Święta dla chorych będzie w czwartek o godzinie 16.00. Bardzo gorąco zachęcamy, aby jak najwięcej Parafian skorzystało z sakramentu pojednania. W okresie bezpośrednio przed Wielkanocą zostawmy miejsca przy konfesjonałach dla tych, którzy z racji pracy, studiów lub pobytu za granicą nie mogą teraz się wyspowiadać.

2. Chorych w domach z posługą sakramentalną chcemy odwiedzić w Wielki Piątek od godziny 9.00. Adresy zapisywać będziemy w kancelarii i zakrystii do Wielkiej Środy. Msza Święta dla chorych w Żuradzie będzie odprawiona w domu katechetycznym w najbliższą sobotę o godzinie 10.30. Osoby chore i te, które nie będą mogły być na Mszy Świętej będą odwiedzone po Eucharystii. Prosimy o zgłoszenie tych osób przed Msza Świętą w Żuradzie.

3. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca- będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, a także prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla innych. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych Mszy Świętych i od godziny 16.00 do 18.30. Po Mszy Świętej odprawionej o godzinie 18.00 będzie Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami miasta w kierunku cmentarza i z powrotem. Nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej o godzinie 16.00 i 17.00. Bardzo serdecznie prosimy o liczny i modlitewny udział w tym Nabożeństwie Męki Pańskiej. Prosimy o pomoc służb porządkowych :Policji, Straży Miejskiej, OSP.

4 Młodzież z całej diecezji spotka się podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży w najbliższą sobotę w katedrze p.w. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (ul. Kościelna 1). Początek spotkania o godzinie 10.00 a zakończenie o godzinie 14.30.

5.W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Świętej, a o godzinie 11.30 będzie procesja z palmami wokół bazyliki.

6. Można już przekazywać produkty żywnościowe dla potrzebujących w naszej parafii . Kosz Caritas jest ustawiony w nawie przy bocznym wejściu.

7. Do pudła obok kosza Caritas w bazylice zachęcamy do składania potrzebnych darów dla misjonarzy - lista na pudle i w gablocie przy kaplicy św. Jana Kantego.

8. Od dzisiejszej niedzieli można wspierać działalność naszej Caritas przez nabywanie paschalików i baranków.

9. Najbliższa pielgrzymka, organizowana przez Caritas Parafii ,odbędzie się w dniu 23 kwietnia - na Święto Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy Hotelu „Victoria”. Koszt wyjazdu – 30 zł.- zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Bóg zapłać za modlitwę podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w noc piątkową do Czernej. Na początku pątników w pasyjnych w naszej bazylice pobłogosławił Ksiądz Biskup Diecezji Grzegorz Kaszak.

11.Poseł na SEJM RP Jacek Osuch wraz z olkuskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości oraz Dziekan Dekantu Olkuskiego Ks. Henryk Chmieła zapraszają na Uroczystą Mszę Świętą w Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu z udziałem honorowej asysty wojskowej w dn. 9 kwietnia (niedziela) o godz. 11.30 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Pomocniczego Diecezji Sosnowieckiej Ks. Piotra Skuchy w intencji Ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku z dn. 10 kwietnia 2010 roku oraz Poległych w Katyniu .Swoją obecność potwierdzili już Wicemarszałek Sejmu RP Prof. Ryszard Terlecki oraz Senator RP Marek Pęk.

12.Stowarzyszenie Kolping zaprasza wszystkie bezrobotne kobiety powyżej 50 roku życia do wzięcia udziału w projekcie „Małopolskie Aktywne Kobiety”. Szczegółowe informacje w gablocie.