Jesteś tutaj

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

IV Niedziela Wielkiego Postu -26.03. 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest IV Niedziela Wielkiego Postu , zwana „Laetare”. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii.

2. We wtorek przypada 8 rocznica świeceń biskupich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

3.Naszych chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą chodzić do Kościoła odwiedzimy przed świętami w Wielki Piątek 14.04.2017 r., od godz. 9.00, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Wielkiej Środy 12.04.2017 r.

4.Do opisanych puszek w bazylice można już składać ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu.

5. Od przyszłej niedzieli można nabywać w przedsionku bazyliki baranki wielkanocne i paschaliki- w ten sposób Caritas naszej Parafii chce pomóc potrzebującym.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Kaznodzieją rekolekcyjnym będzie O. Krzysztof Ziętkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania.

7. Do końca marca pod numerem 32 6260186 można się zapisywać na zajęcia DDA. Zajęcia te mają na celu pomoc w radzeniu sobie z problemami osobom , które wzrastały w rodzinie z problemami alkoholowymi i innymi.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

9. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 31. marca 2017 r. g. 21.00 – Mszą Świętą w naszej bazylice . Organizatorzy przygotowali w tym roku dwie trasy na wzór EDK. Obie liczą po 25 km i prowadzą z Olkusza do Czernej :jedna przez Osiek, druga przez Płoki. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu wymarszu na godzinę bezpośrednio przed Mszą Świętą o godzinie 21.00. Oświadczenia, które dają możliwość uczestniczenia EDK są do zabrania w przedsionkach bazyliki. Przypominamy, że zgodnie z oświadczeniem organizatorzy EDK nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody materialne jak i niematerialne powstałe w czasie przejścia EDK. Osoby niepełnoletnie odbierają także druk oświadczenia, które wypełniają rodzice lub opiekunowie prawni. Niepełnoletni mogą jedynie uczestniczyć w EDK pod opieką osób pełnoletnich. W Czernej będą podstawione BUSY i koszt powrotu wynosi 5 zł.- płatne przy wsiadaniu do BUSA. Koszt pakietu uczestnika kosztuje też 5 zł. Ta Droga Krzyżowa na wzór EDK ma charakter diecezjalny.

 

10. 2. Zmarli w miesiącu marcu: Śp. Jarno Grażyna, Bogdał Helena, Krawczyk Ryszard, Kocjan Marian, Wojdyła Marian, Tukaj Mirosław, Witkowska Rufina, Kulesa Karolina, Grzebień Stanisław, Krzykawski Mieczysław, Pasich Lidia, Głowacka Janina, Szczałuba Bożena, Wawrzyniak Janina. Ojcze Nasz…. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek....