Jesteś tutaj

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

III Niedziela Wielkiego Postu -19.03. 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest III Niedziela Wielkiego Postu. W najbliższy poniedziałek 20 marca, a nie 19 marca ze względu na przypadająca w dzień wspomnienia III niedzielę Wielkiego Postu, będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W 1870 roku papież Pius IX ogłosił świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.

2.Tydzień temu, do puszek przed bazyliką, nasi Parafianie na Kościoły Misyjne złożyli ofiary w wysokości 5090 zł . Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritasowi za pomoc w zbiórce.

3.W środę, czwartek i piątek Szkoły średnie i Gimnazjum będą mieć rekolekcje.

ZS Nr 1 oraz IV LO i Gimnazjum –spotkania rekolekcyjne o godzinie 9.00,

ZS Nr 3, I LO – spotkania rekolekcyjne o godzinie 11.00.

ZDZ wybiera spotkania o wyznaczonej w szkole godzinie. Bardzo serdecznie zapraszamy nauczycieli i katechetów do opieki nad uczniami w czasie rekolekcji.

Dniem spowiedzi rekolekcyjnej będzie czwartek. W naszych modlitwach wspierajmy młodzież , aby dobrze skorzystała z czasu rekolekcji.

4.W sobotę będzie spotkanie Wspólnoty Emmanuel. Rozpocznie się ono o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Jana Kantego- zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy. 4. W najbliższą niedzielę tj. 26.03 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców na Mszę św. o godz. 14.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

5. Naszych chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą chodzić do Kościoła odwiedzimy przed świętami w Wielki Piątek 14.04.2017r., od godz. 9.00, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Wielkiej Środy 12.04.2017r. Naszym chorym przynosimy Najświętszy Sakrament, aby mogli zjednoczyć się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Mogą też skorzystać z Sakramentu Pokuty i Sakramentu Namaszczenia Chorych.

6.Do opisanych puszek można już składać ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu.

7. W najbliższą sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o godz. 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

8. Gratulujemy Panu Janowi Kućmierczykowi Olkuskiej Nagrody Artystycznej za rok 2016 za całokształt twórczości. Laureat, w ramach szerokiej swojej działalności artystycznej i pedagogicznej, jest również dyrygentem naszego Męskiego Chóru Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. W tej pracy na niwie kultury muzycznej życzymy Panu Janowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.