Jesteś tutaj

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

4 Niedziela zwykła - 29 I 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Zwykła .

2. Począwszy od 1 lutego Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz.18.00.

3. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. Będziemy mieli możliwość uczestniczenia we Mszy św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00, oraz w obrzędzie błogosławienia świec na początku każdej z nich.

3. Ofiarowanie Pańskie to również Dzień Życia Konsekrowanego. Gorącą modlitwą otaczamy osoby, które żyją konsekracją zakonną. Szczególnie pragniemy modlić się w intencji Sióstr Służebniczek, a zwłaszcza tych, które pracują w naszej parafii: S. Przełożonej Katarzyny, S. Agnieszki i S. Ireny. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
a.. W I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa; dzień zadośćuczynienia za nasze grzechy. Spowiedź święta rano i od godz.16.00 do 18.30.

b. I sobota – dzień poświęcony szczególnej czci Niepokalanego Serca NMP. Modlimy się wszystkimi częściami różańca. Msza święta o godz.18.00 będzie w intencji Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Wspieramy te katolickie media ofiarami składanymi na tacę.

 

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za możliwość wspólnej modlitwy w Państwa domach. Dziękujemy za wszelką życzliwość, gościnność, ofiarność na rzecz Parafii i Diecezji i za każdy znak troski o Chrystusowy Kościół i naszą Parafię. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza za pomoc w kolędowaniu i ,w ich imieniu ,i ich rodzin dziękujemy za złożone ofiary dla nich. Bóg zapłać. Wszystkim, którzy w miesiącu lutym będą mieć imieniny, urodziny lub inne ważne rocznice składamy najlepsze życzenia; dużo Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotowa do Fatimy w dniach od 17 do 24 maja 2017 roku. Organizowana jest także pielgrzymka do Włoch w weekend majowy  tj od 28 kwietnia do 4 maja. Koszt 1490 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie, a także u księdza Marka. Szczegółowy  program pielgrzymek umieszczony jest na stronie internetowej www.pielgrzymka.olkusz.pl

Zmarli w mc-u Styczniu 2017r. – wszyscy Śp.

1)+Wilk Piotr, 2)+Misiowiec Leszek, 3)+Walnik Stanisława, 4)+Krzemień Zbigniew, 5)+Pieczyrak Leszek, 6)+Kulig Stanisław, 7)+Spyra Roman, 8)+Glanc Wiesława, 9)+Januszek Ryszard, 10)+Kluczewska Marianna, 11)+Bugaj Jan, 12)+Piechowicz Stanisław, 13)+Kazibut Jan, 14)+Kocjan Elżbieta, 15)+Grzebień Romana, 16)+Bieniek Elżbieta, 17)+Knopik Maja, 18)+Rybowicz Barbara, 19)+Bigaj Stanisław, 20)+Kulig Ryszard, 21)+Konarski Leszek, 22)+Filo Weronika, 23)+Szpara Helena, 24)+Piocha Krystyna, 25)+Janus Krzysztof, 26)+Orczyk Krzysztof, 27)+Marian Noga. Ojcze nasz......Zdrowaś Mario.... Wieczny odpoczynek....