Jesteś tutaj

ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

Świętego Szczepana

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -26.12.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego- Święto Św. Szczepana. Taca w całej naszej Ojczyźnie przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

2. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, św. Jana Apostoła, a we środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

3. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W piątek o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza Święta za wszystkich naszych Parafian zmarłych w 2016 roku - serdecznie zapraszamy ich rodziny do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę tj. 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za mijający 2016 rok. Naszą modlitwą chcemy Bogu podziękować za dar kolejnego roku, jak również przeprosić za wszystko co było niegodne dzieci Bożych w wymiarze powszechnym i osobistym. O godz. 15 00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Jana Kantego rozpocznie się kolejne spotkanie wspólnoty EMANUEL .

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok 2017. Na progu Nowego Roku Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mszy Świętej o godzinie 13.00 odprawianej za naszą Parafię i Miasto Olkusz będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak.

 

Porządek wizyty kolędowej w najbliższym tygodniu

WTORK (27 XII) – od godz. 9.00 Żurada I 2 księży 4 ministrantów Żurada III - jeden ksiądz od numeru 1 ; drugi ksiądz od numeru 24; trzeci ksiądz od końca Żurady 3 księży 6 ministrantów Żurada II 1 ksiądz 2 ministrantów

ŚRODA (28 XII) – od godz. 9.00 Sieniczno: ul. Jaworowa i Orzechówka (ksiądz zaczyna się od Jaworowej Nr 2 do końca ulicy, potem Graniczna 6 i 6a, następnie Orzechówka od końca w stronę trasy 1 ksiądz 2 ministrantów Sieniczno: ul. Ojcowska, Dąbrowskiej, Graniczna – ksiądz zaczyna od Ojcowskiej Nr 1, najpierw numery nieparzyste – powrót drugą stroną ulicy; potem ul. Dąbrowskiej, na końcu ulica Graniczna 1 ksiądz 2 ministrantów Sieniczno: ul. Świerkowa i Olkuska – rozpoczęcie od domów od strony Osieka, po przejściu ul. Świerkowej –ul. Olkuska po prawej stronie jadąc od Olkusza do końca, potem druga strona do Nr 1 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Górzysta, Słoneczna, Malinowa Góra, Zimnodół 1 ksiądz 2 ministrantów Rabsztyn 1 ksiądz 2 ministrantów Wiśliczka 1 ksiądz 2 ministrantów

CZWARTEK (29 XII) – od godz. 9.00 Olewin 32-1/prawa strona/ oraz 51-55 1 ksiądz 2 ministrantów Zagaje i Olewin 50-31 /lewa strona/ - najpierw Zagaje, potem Olewin od Nr 50 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Mazaniec – Boczna, Kamyk i Krucza Góra /jeden ks. rozpoczyna od ul. Mazaniec -Boczna, potem Kamyk od początku - drugi ks. rozpoczyna od Kruczej Góry potem Kamyk od ostatniego numeru/ 2 księży 4 ministrantów ul. Mazaniec /jeden ksiądz od ronda, drugi ksiądz od Żurady/ 2 księży 4 ministrantów

PIĄTEK (30 XII) – od godz. 9.00 ul. Podgrabie /jeden ks. od początku, drugi ks. od końca, trzeci boczne ulice/ 3 księży 6 ministrantów ul. Powstańców Śląskich /jeden ks. Nr - parzyste, drugi ks. nieparzyste/ 2 księży 4 ministrantów

SOBOTA (31 XII) – od godz. 9.00 ul. Dworska, Okrzei i ul. Dworska – nowy blok 2 księży 4 ministrantów ul. Sikorka /od końca/ 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Rabsztyńska /od świateł/ oraz ul. Sikorka Nr 2 – 20 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Parcze /z dwóch stron/ 2 księży 4 ministrantów

PONIEDZIAŁEK (2 I) - od godz. 15.30 ul. Parkowa, Leśna 2 księży 4 ministrantów ul. Piłsudskiego, Skwer, Krótka 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Witeradowska, Asnyka 1 ksiądz 2 ministrantów al. Tysiąclecia 15C, ul. Kolejowa 1 ksiądz 2 ministrantów ul. Dąbrowskiego, Kocjana 1 ksiądz 2 ministrantów

Początek kolędy w tym tygodniu od godziny 9.00 i porządek odwiedzin kapłańskich tak , jak w latach ubiegłych.

Kontynuujmy piękną polską tradycję, kiedy to, w atmosferze Bożego Narodzenia, zgromadzona rodzina modli się z duszpasterzem i przyjmuje Boże błogosławieństwo. Prosimy, aby na stole była przygotowana poświęcona woda, kropidło i krzyż.. Naszym obowiązkiem jest przypomnienie Parafianom, iż mają swój udział w trosce o świątynię, o wszystkie zabudowania, które są konieczne do prowadzenia działalności duszpasterskiej. Podczas wizyty duszpasterskiej będziemy mieli okazję wyrazić tę naszą troskę i złożyć ofiarę na ręce kapłana z przeznaczeniem na wymienione cele. Każda rodzina, zwyczajem lat ubiegłych, może poprosić Księdza o udzielenie informacji na temat złożonej ofiary w 2016 roku, gdyż odnotowywane są w kartotece, zarówno składane podczas kolędy, na tacę w kopertach, w kancelarii czy też przekazywane na konto bankowe parafii.