Jesteś tutaj

II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU
Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu -4.12.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest II niedziela Adwentu – dzień modlitw i pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom i Caritas za udział w zbiórce.

2.We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, a w czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, ale zachęcamy do obecności. Zawsze jest za co dziękować Matce Bożej i jest Ją o co prosić. Msze Święte w naszej bazylice będą odprawione o godzinie 6.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 17.00.
Tego dnia przypada godzina łaski. To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:
Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
Zapraszamy wszystkich, którzy są utrudzeni i obciążeni ciężarem życia do naszej bazyliki na Mszę Świętą o godzinie 11.00 , a po Mszy św. godzina uwielbienia.

3. Decyzją zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Prezydenta Andrzeja Dudy nasz Ks. Proboszcz Mieczysław Miarka, który odbył dwuletnią służbę wojskową w kleryckich jednostkach Ludowego Wojska Polskiego, został awansowany na stopień podporucznika. „Te nominacje są jedynie skromnym symbolem, którym Ojczyzna znaczy waszą wielką służbę” - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Uroczystość odebrania PATENTU OFICERSKIEGO odbyła się wczoraj w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

4.Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Mariusz Karaś.

5. Rekolekcyjne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, dnia 17 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej do środy 14 grudnia.

6. Poseł na Sejm RP Jacek Osuch zaprasza na Ferie Zimowe 2017, które odbędą się w Ośrodku Kolonijnym "U Ziomka" w Murzasichle, położonych wśród malowniczych tatrzańskich lasów. Oferta przeznaczona jest dla dzieci rolników od 10 do 16 roku życia.
W skład 10-dniowego pobytu wchodzi:
- 9 noclegów- wyżywienie (5 posiłków)
- przejazd
- ubezpieczenie
- wycieczki
- ogniska
Organizatorzy zapewniają profesjonalną kadrę opiekunów i animatorów. Koszt całego turnusu z dojazdem to 430,00 zł. Wyjazd odbędzie się w okresie Ferii Zimowych dla województwa Małopolskiego (przypadają one na okres od 30.01- 12.02.2017 r.). Dokładny termin zostanie podany pod koniec grudnia 2016 r. Wszystkie dokumenty można pobrać i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu w Biurze Poselskim Posła Jacka Osucha: Olkusz ul. Rynek 29, 32-300 Olkusz. Szczegółowych informacji w sprawie Ferii Zimowych udziela Dyrektor Biura Poselskiego Bogumił Sobczyk, tel. 32 754-34-13 oraz 730-076-359.
Z należytym szacunkiem,
Jacek Osuch
Poseł na Sejm RP,

7.W dniu 5 grudnia w dyskontach BIEDRONKA na terenie Miasta i Gminy Olkusz ,będą wystawione kosze do których będzie można przekazywać środki czystości , mające na celu pomoc najuboższym podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu. Z taką informacją zwraca się do mieszkańców Komitet Społeczny ‘RAZEM’, który działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu.

8. Wszystkim, którzy w miesiącu grudniu obchodzą swoje urodziny, imieniny i inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Zmarli Parafianie w miesiącu listopadzie : śp. Wilk Paweł, Łaskawiec Zofia, , Kocyba Alicja, Domagała Bartłomiej, Solich Piotr, Wałęga Józef, Dębciuch Maciej, Krzemień Marianna, Stach Edward, Trzcionkowska Elżbieta, Latos Zofia, Gzyl Stefania, Mitka Henryk, Paluch Andrzej, Przewięźlikowska Ewa, Noga Irena, Chochół Zdzisław, Wilkoński Stefan, Gałka Wanda.. Ojcze nasz.. Zdrowaś Mario.. Wieczny odpoczynek...