Jesteś tutaj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu- 11.09.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj jest 24 Niedziela Zwykła. Słyszeliśmy dzisiaj słowa przypowieści o „ synu marnotrawnym”. Niektórzy bardzo mocno sugerują, aby przyjąć inna nazwę, na przykład ”przypowieść o dobrym ojcu”. Tak wspaniałym i dobrym ojcem nie może być nikt inny, jak tylko Ojciec w niebie, którego Jezus daje nam poznać. Jezus jest prawdziwym „ cudem” tej przypowieści, cudem swej nieskończonej miłości wobec wszystkich.

2.We wtorek Kościół będzie obchodził wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza- papieża i Cypriana- biskupa.

3.Msza Święta dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej będzie w przyszłą niedziele o godzinie 15.00, Zapraszamy serdecznie do bazyliki rodziców i uczniów. Te dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Uczniowie rozpoczynający w tym roku klasę pierwszą szkoły podstawowej do I Komunii Świętej będą przystępować w klasie III.

4. Od poniedziałku 12 września rozpoczynają się zapisy nowych kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2017 – młodzieży z klasy III gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego sakramentu. W kancelarii parafialnej (od poniedziałku do soboty) można odebrać deklarację, którą po wypełnieniu i spełnieniu powyższych wymagań składamy na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 23 października po Mszy Św. o godz. 13.00. Prosimy w tym dniu o obecność także rodziców. Odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu bierzmowania w Parafii jest Ks. Piotr Janiczek, a w gimnazjum nr 3 Pani katechetka mgr Bożena Szymonek. Wszelkie informacje i numer kontaktowy znajdują się na deklaracji i ankiecie personalnej.

5. Trwają zapisy na ministrantów. Serdecznie zachęcamy młodych chłopców, którzy zechcieliby dołączyć do grona służby liturgicznej ołtarza. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili ich do służby ministranckiej. Zapisy prowadzi opiekun liturgicznej służby ołtarza Ks. Piotr Janiczek. W najbliższą sobotę 17 września o godz. 10.00 w Bogucinie Małym przy świetlicy Mok-u, na boisku sportowym odbędzie się I – sza powakacyjna zbiórka ministrantów.

6. W niedzielę 18 września na Mszy Świętej o godzinie 11.30 uczniowie klas pierwszych będą mieli poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych - serdecznie ich zapraszamy wraz z rodzicami na tę uroczystość.

7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w sali Rynek 3 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Prowadzącym będzie Ks. Piotr Bardo- serdecznie zapraszamy. .

8.PLANOWANE SPOTKANIE DIECEZJALNEJ AKADEMII RODZINY W SOSNOWCU DNIA 17.09.2016 r. ZOSTAŁO ODWOŁANE.

9.Caritas Diecezji Sosnowieckiej informuje o czterosemestralnej szkole policealnej, która kształci w dwóch kierunkach: Technik Ochrony lub Technik BHP. Szkoła ta mieści się w Sosnowcu, może do niej uczęszczać każdy kto ukończył szkołę średnią (matura niekonieczna). Szkoła jest bezpłatna i rozpoczyna zajęcia w ostatni weekend września. Szkoła zapewnia dla wszystkich absolwentów zatrudnienie i nadmieniamy, iż zdobycie takich kwalifikacji poza projektem wiązałoby się z kosztem w kwocie ok. 2800 zł Chętnych prosimy zgłaszać w siedzibie Caritas pod numerem telefonu 32 363 03 70 lub mailowo sosnowiec@caritas.pl.

10.W piątek o godzinie 18.00 w kościele Dobrego Pasterza w Olkuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak odprawi Mszę Świętą w intencji wszystkich rodzin dekanatu olkuskiego, które gościły pielgrzymów ŚDM w Krakowie. 10.Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 17 września. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu koło Viktorii. Już mamy komplet pielgrzymów na 5 autokarów. Zapisy zostały zakończone.

11.Przy naszym kościele działa ,przy decydującym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Parafialna Świetlica Środowiskowa dla dzieci. Zapraszamy wszystkich potrzebujących i chętnych w wieku 9 – 13 lat do udziału w zajęciach. Dzieci mają zagwarantowaną fachową opiekę ;pomoc w nauce, podwieczorek, zajęcia komputerowe, plastyczne, muzyczne, zabawy, gry, wycieczki. Rodziców prosimy o zgłoszenia w samej świetlicy- Rynek 3. Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.

12. W dniu 24 sierpnia centralne Włochy nawiedziło trzęsienie ziemi. To trzęsienie ziemi pochłonęło ze sobą wiele ofiar śmiertelnych. Najbardziej ucierpiało miasteczko Amatrice, gdzie zawaliło się wiele budynków. Łącząc się w cierpieniu z poszkodowanymi, decyzją Episkopatu w całej Polsce 18.09 będzie przeprowadzona zbiórka do puszek we wszystkich parafiach na terenie naszego kraju. Jednocześnie pragniemy z góry podziękować za otwartość naszych diecezjan, w pomoc tym, którzy znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji.

13.Klub Biegacza „ Olkusz Biega” informuje, że 17 września od godziny 14.00 odbędzie się I Bieg Uliczny „ Srebrna Dziesiątka”- Memoriał Kazimierza Chechelskiego. W czasie trwania imprezy spodziewane są następujące utrudnienia ;- Zakaz ruchu w Rynku 17 września w godz. 6.00- 19.00-Ograniczenie ruchu na ulicach : Floriańskiej, Szkolnej, Mickiewicza, Sławkowskiej, Hutniczej, Gwareckiej, Kopalnianej, Skarbnika, Kantego, Szpitalnej, Żuradzkiej do Rynku 17 września w godz. 16.00 – 17.30. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Zarząd Klubu Biegacza „Olkusz Biega”.

14.Bóg zapłać za ofiary na konserwację organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego złożone w kopertach i przesłane na parafialne konto. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za dary na wyprawki szkolne .

Bóg zapłać za wszelką ofiarność na cele Caritas w naszej Parafii.