Jesteś tutaj

Boże Narodzenie (25 XII 2011)

  1. Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim naszym Parafianom i Gościom najlepsze życzenia ; Bożych łask, pokoju, umocnienia przyjaźni z Bogiem i ludźmi. Cieszymy się , że tak bardzo wielu Parafian przystąpiło do Sakrament Pokuty, aby dobrze przeżywać Boże Narodzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie podzielili się swoimi darami z potrzebującymi. Przy okazji Świąt chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy służą Bogu i naszej Wspólnocie Parafialnej; Bóg zapłać naszym kapłanom, siostrom zakonnym, Paniom katechetkom, Panu organiście, Panom kościelnym, ministrantom i lektorom, zespołom śpiewaczym, chórowi parafialnemu, Zespołowi Caritas, Redakcji naszego pisma Andrzejowym Szlakiem, Bibliotece Parafialnej, Świetlicy, Biuru Radia Maryja i wszystkim , którzy w różnych miejscach  i różnymi  posługami starają się służyć Bogu w naszej Parafii. Bóg zapłać.
  2. Jutro Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika.  Taca jest tradycyjnie przeznaczona na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.
  3. W piątek święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne Święto Rodzin Katolickich.
  4. W piątek święto Świętej Rodziny - jest to patronalne Święto Rodzin Katolickich. Msza Święta o godzinie 17.00 (30 grudnia) zostanie odprawiona za zmarłych w 2011 roku naszych Parafian - raz jeszcze wymienimy ich z imienia i nazwiska i polecimy Bożemu Miłosierdziu.
  5. W sobotę  - 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Starego Roku  -  serdecznie zapraszamy do wyrażenia wdzięczności Bogu za wszelkie łaski i opiekę.
  6. W przyszłą Niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Proboszcza Mieczysława Miarki, który będzie przeżywać swoje imieniny. Będziemy się również modlić w intencji ks. Prałata Stefana Roguli, który 2 stycznia będzie przeżywać rocznicę urodzin. Również w niedzielę za tydzień o godz. 13.00 będzie Msza święta z okazji roczków. W Nowy Rok o godzinie 13.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak odprawi w naszej Bazylice Mszę Świętą o błogosławieństwo dla wszystkich Parafian w 2012 roku.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Początek w środę 28 grudnia. Prosimy, by na stole były przygotowane: krzyż, poświęcona woda oraz kropidło. Uczniów prosimy o przygotowanie zeszytów z katechezy szkolnej. Porządek wizyty duszpasterskiej zamieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Dzieci, które w Adwencie najwytrwalej uczestniczyły w roratach i zebrały wszystkie obrazki, zapraszamy w niedzielę 8 stycznia na Mszę Świętą o 11.30. Podczas tej Mszy Świętej dzieci otrzymają obiecane wcześniej wyróżnienia.

  9. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nabywając wigilijne świece Caritas, wsparli finansowo kolonię dla dzieci z naszej parafii. Dziękujemy również osobom, które włączyły się w akcję „Serce dla serca”. Paczki świąteczne, przygotowane dla kilkudziesięciu dzieci, sprawiły im wiele radości. Szczególne podziękowanie składamy pani Małgorzacie Bryzik, pani Edycie Kociołek i Wolontariuszom z IV LO w Olkuszu, którzy zadbali o to, aby paczki na czas dotarły do dzieci.