Jesteś tutaj

XXIX niedziela zwykła (16 X 2011)

 1. Dzisiaj jest 29 Niedziela zwykła. W całej naszej Ojczyźnie przeżywamy kolejną rocznicę wyboru błogosławionego Jana Pawła II na papieża. Modlitwami za wstawiennictwem  błogosławionego chcemy wypraszać potrzebne łaski , które pomogą nam mocniej trwać przy Chrystusie.
 2. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 17.00. Cieszymy się z licznego udziału w tej pięknej modlitwie i pragniemy aby kolejne osoby zechciały przyłączyć się do odmawiania różańca.
 3. We wtorek, 18 października, św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom troszczącym się o zdrowie Polaków składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Łukasza.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z tekstami błogosławionego Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 19 października w budynku Rynek 3. Początek po wieczornej Mszy świętej.
 5. W piątek zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 8.00 oraz po wieczornej Mszy świętej.
 6. W piątek o godz. 16.00 w kaplicy u Sióstr będzie Msza święta dla Caritas.
 7. Wspomnienie św. Jana Kantego będzie w czwartek. Tradycyjnie – nasza Parafia uczci swego patrona odpustem w niedzielę. Suma odpustowa z procesją będzie odprawiona o godzinie 11.30 - zapraszamy wszystkich naszych  Parafian, prosimy również  asystę. Na wszystkich Mszach Św. w dniu odpustu kazania będzie głosił Ks. Lucjan Nowakowski z Częstochowy.
 8. Z racji XI Dnia Papieskiego w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Odbędzie się on w sobotę (22 X) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. 
 10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do duchowego przygotowania i porządkowania cmentarzy.W kancelarii parafialnej można składać już wypominki roczne, półroczne, jednorazowe oraz na Mszę świętą za zmarłych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.
 11. Dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej organizujemy konkurs poświęcony postaci Świętego Jana Kantego. Szczegółowe informacje dzieci otrzymają podczas katechezy. Regulamin konkursu jest dostępny także w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 12. W naszej parafii powstaje chórek dziecięcy. Jego opiekunem będzie pani Maria Rup, nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu chóru dziecięcego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dwóch terminach: w najbliższą środę i czwartek (19 i 20 października) o godz. 16.00 w budynku Rynek 3. Zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Kolejne próby będą raz w tygodniu w czwartki.
 13. Sakrament bierzmowania w naszej parafii w tym roku katechetycznym będzie 12 czerwca 2012 roku w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją ofiarność włączyli się w Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. W zbiórce publicznej oraz przy kościele wolontariusze zebrali ponad osiem tysięcy złotych na wsparcie dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – zapraszamy do wypożyczania dobrych książek z naszej biblioteki parafialnej mieszczącej się w budynku Rynek 3.