Jesteś tutaj

XXVIII niedziela zwykła (9 X 2011)

 1. Dzisiaj jest 28 Niedziela zwykła. W całej naszej Ojczyźnie ofiarami do puszek możemy wspomóc Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialne dla zdolnej młodzieży z biednych rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. Dziś o godz. 15.00 będzie Msza św. dla dzieci klas II SP i dla ich rodziców.
 3. Tydzień temu nasi Parafianie złożyli ofiary w wysokości 2170 zł. na potrzeby Caritas. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 4. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 17.00. Cieszymy się z licznego udziału w tej pięknej modlitwie i pragniemy aby kolejne osoby zechciały przyłączyć się do odmawiania różańca.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
 6.  W piątek Dzień Edukacji. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia; Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i światła Ducha Świętego. W modlitwach będziemy te życzenia polecać Pierwszemu Nauczycielowi i Wychowawcy – Jezusowi Chrystusowi.
 7. Różaniec dla gimnazjalistów i młodzieży będzie w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 8. Trzynastego października w czwartek będzie wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, a  w sobotę - św. Teresy od Jezusa.
 9. W  niedzielę za tydzień o godz. 14.00 będzie Msza święta chrzcielna. Katecheza dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o godz. 17.15 w salce katechetycznej.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – zapraszamy do wypożyczania dobrych książek z naszej biblioteki parafialnej mieszczącej się w budynku Rynek 3.
 11. Dzisiaj po każdej Mszy św. w kaplicy św. Jana Kantego jest odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny – modlitwę prowadzi ks. Prałat Stefan Rogula.
 12. Dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej organizujemy konkurs poświęcony postaci Świętego Jana Kantego. Szczegółowe informacje dzieci otrzymają podczas katechezy. Regulamin konkursu jest dostępny także w gablocie i na stronie internetowej parafii. Konkurs odbędzie się 15 listopada. Chętni powinni się zapisać u swoich katechetów do 10 listopada.